PFT

PFT Lotus XL

MIESZARKA PRZEPŁYWOWA – Rewolucyjna technika mieszania o zdecydowanych zaletach

osoba kontaktowa

Dzięki swoim zdecydowanym zaletom nowa mieszarka przepływowa PFT LOTUS XL rewolucjonizuje stosowaną dotychczas technikę mieszania.

Solidna i odporna gumowa rura mieszania sprawdziła się już dawno jako najlepszy sposób łatwego i szybkiego czyszczenia mieszarek PFT. Wyjątkowym elementem jest natomiast nowy, rewolucyjny wał dozowania i mieszania. Wał ten wykonany jest jako jedna całość, bez zastosowania osi pośredniej.

Taki sposób konstrukcji wyznacza nowe kierunki: Tworzenie się zapieczeń nie jest już możliwe a czyszczenie urządzenia jest łatwe i szybkie jak nigdy dotąd.

Kolejną ogromną zaletę stanowi obrotowy segment dozowania. Jeżeli stopień zużycia wymagać będzie dokonania wymiany segmentu, to można go odwrócić o 180° i użyć po raz drugi.

Urządzenie PFT LOTUS XL opracowane zostało celem urabiania materiałów pobieranych z silosu i kontenera: miesza ono w sposób ciągły i w pełni automatyczny wszelkie suche zaprawy wytwarzane fabrycznie na bazie wapna/cementu, o uziarnieniu do maks. 8mm.

Na życzenie Zamawiającego nowa mieszarka przepływowa PFT LOTUS XL może być dostarczona wraz z modułem sterowania na 230V lub 400V.

Gumowa rura mieszania

Robust durch die mehrlagige Dzięki zastosowaniu kilku warstw tkaniny rura mieszania charakteryzuje się wysoką odpornością; służy ona również do łatwego i szybkiego czyszczenia urządzenia. Można ją łatwo wyjąć bez używania narzędzi.

Wał dozowania i mieszania

Zastosowano nową i rewolucyjną konstrukcję wału dozująco-mieszającego, stanowiącego monolityczną całość, bez zastosowania osi pośredniej. Oznacza to brak możliwości tworzenia się zapieczeń a czyszczenie jest obecnie tak proste i szybkie jak nigdy.

Wylot zaprawy

Gumowy wylot zaprawy wykonany został jako jeden element. Zapewnia to możliwość łatwego i szybkiego usuwania zapieczeń.

Strefa pozostałości materiałowych

Dzięki uchylnemu modułowi napędu czyszczenie tej strefy jest łatwe i szybkie a dzięki optymalizacji obszaru suchego nie występują niepotrzebne straty materiału.

Moduł sterowania

Oddzielny moduł sterowania ze zintegrowaną armaturą wodną i usytuowanym na zewnątrz wyłącznikiem ochronnym może być montowany zarówno bezpośrednio na urządzeniu jak i na kontenerze. Szafka armatury wodnej ze zintegrowaną pompą wodną może być odłączona od szafki sterującej bez użycia narzędzi. Na życzenie Zamawiającego dostarczane są różne warianty: 230V lub 400V.

Odwracany wał segmentu dozowania

Szczególnie ekonomiczny, ponieważ daje możliwość dwukrotnego użycia. Gdy wymaga tego stopień zużycia elementu, segment ten może zostać wyjęty i obrócony o 180°.

Dzięki temu okres bezawaryjnej pracy urządzenia zostaje dwukrotnie wydłużony.

Ochrona mechanizmu przekładni

Adapter z otwartą uszczelką chroni i oszczędza pierścień uszczelniający wału przekładni.

Gumowany segment dozowania

Trudne warunki pracy na budowie udowodniły, że guma jest znacznie odporniejsza na zużycie niż stal. Praktyczne wykorzystanie tego faktu pozwala na spore oszczędności.

Możliwość łączenia z pompami tłoczącymi PFT

Do tłoczenia zaprawy zalecamy stosowanie jednej spośród pomp tłoczących PFT, takich jak Np. PFT N 2 lub PFT ZP 3.

Dalsze zalety:

  • Możliwość podwyższenia wydajności tłoczenia do 60/90 l/min. W razie potrzeby dostępne są specjalne wały dozowania.
  • Doskonale zabezpieczona powierzchnia dzięki zastosowaniu lakieru proszkowego wypalonego w temperaturze 200°.
  • Prosty montaż może być wykonany przez jedną osobę. Jest to możliwe dzięki wspomagającej montaż zintegrowanej pętli do podwieszania.
  • Wymogi z zakresu bezpieczeństwa eksploatacji urządzenia są zgodne z dyrektywami CE.

PFT LOTUS XL miesza w sposób ciągły i w pełni automatyczny wszelkie suche zaprawy wytwarzane fabrycznie na bazie wapna/cementu, o uziarnieniu do 8mm, takie jak:

  • Zaprawy klejące i zbrojące
  • Zaprawy murarskie
  • Zaprawy do spoin
  • Zaprawy tynkarskie
  • Zaprawy jastrychowe
  • Masy wyrównujące

i wiele innych

PFT LOTUS XL, 400 V
Wyposażenie podstawowe
- Aluminiowy silnik przekładniowy 4 kW z pałąkiem ochronnym silnika o otwartym uszczelnieniem przekładni, silnik odchylany
- Oddzielna podzielona jednostka sterowania, składająca się z szafki sterowniczej i szafki armatury wodnej
- Szafka sterownicza: z automatycznym przekaźnikiem następstwa faz, usytuowanym na zewnątrz wyłącznikiem ochronnym silnika, z czasownikiem
- Szafka armatury wodnej: przepływomierz, reduktor ciśnienia, zawór iglicowy / zawór precyzyjnej regulacji, manometr, pompa wodna
- Wyjmowana gumowa rura mieszania
- Strefa dozowania i pierwsza komora mieszania z gumy
- Wał mieszania bez osi pośredniej z wymienialnym segmentem dozowania (możliwość dwustronnego stosowania)
- Instrukcją obsługi

 

PFT LOTUS XL, 230 V, FU
Wyposażenie podstawowe
- Aluminiowy silnik przekładniowy 4 kW z pałąkiem ochronnym silnika o otwartym uszczelnieniem przekładni, silnik odchylany
- Jednostka sterowania 230 V składa się z szafka sterownicza i armatura wodna
- Szafka sterownicza 230 V, FU (z automatycznym przeka¼nikiem następstwa faz), usytuowanym na zewnątrz wyłącznikiem ochronnym silnika, z czasownikiem
- Szafka armatury wodnej: 150 - 1.500 l/h kpl. przepływomierz, reduktor ciśnienia, zawór iglicowy/ zawór precyzyjnej regulacji, manometr, pompa wodna
- Wyjmowana gumowa rura mieszania
- Strefa dozowania i pierwsza komora mieszania z gumy
- Wał mieszania bez osi pośredniej z wymienialnym segmentem dozowania 45 l (możliwość dwustronnego stosowania)
- Instrukcją obsługi

 

PFT LOTUS 400 V, 5,5 kW
Wyposażenie podstawowe
- Silnik przekładniowy 5,5 kW, 280 obr./min z pałąkiem ochronnym silnika o otwartym uszczelnieniem przekładni, silnik odchylany
- Jednostka sterowania 400 V składa się z szafka sterownicza i armatura wodna
- Szafka sterownicza 400 V: z automatycznym przeka¼nikiem następstwa faz, usytuowanym na zewnątrz wyłącznikiem ochronnym silnika, z czasownikiem, podłączenia do sondy stanu napełnienia KPS 1
- Szafka armatury wodnej: 150 - 1.500 l/h kpl. przepływomierz, reduktor ciśnienia, zawór iglicowy/ zawór precyzyjnej regulacji, manometr, pompa wodna
- Wyjmowana gumowa rura mieszania
- Strefa dozowania i pierwsza komora mieszania z gumy
- Wał mieszania bez osi pośredniej z wymienialnym segmentem dozowania 60 l (możliwość dwustronnego stosowania)
- Instrukcją obsługi

Formularz kontaktowy